Microsoft Mathematics’i Keşfedin

0
6323

Microsoft Mathematics programı matematiksel hesaplamaların aşamalarını , geometrik hesaplama adımlarını , 2B ve 3B grafik çizimlerini rahatlıkla yapabileceğiniz ve word üzerine otomatik aktarabileceğiniz bir yazılımdır.

Microsoft Mathematics, aynı elde taşınan bir hesap makinesi gibi çalışacak şekilde tasarlanmış tam özellikli bir grafik hesap makinesi içerir. Ek matematik araçları üçgenleri işlemenize, bir birim sisteminden diğerine dönüştürmeler yapmanıza ve denklem sistemlerini çözmenize yardımcı olur. Bu program sayesinde hesaplama, istatistik, trigonometri, lineer cebir vb. hesaplamaları yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bu konuların grafiklerini de 2 veya 3 boyutlu  çizmeniz mümkün.

Ekran Resmi 2015-12-01 21.10.20

Microsoft Mathematics windows işletim sisteminde çalışan ücretsiz bir yazılımdır.Bu programı bilgisayarınıza aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=15702

Microsoft Mathematics kurulumu:

Program, kullanım olarak sade bir içeriğe sahip. Çalışma sayfanızda ifadelerinizi kendi bilgisayar klavyenizden girebildiğiniz gibi, programın sol tarafında yer alan sanal klavyeden de girebilirsiniz. Özellikle soru hazırlamada word ile sekronize çalışan ve değişiklikleri word üzerinden otomatik yapabileceğiniz basit arayüzü olan bir yazılım.Kolaylıkla yükleyip, hemen öğrenip uygulayabilirsiniz.Kolay gelsin.. 

Microsoft Mathematics’i tanıyalım:

 

 

 

Kaynak:

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=15702

Resim kaynak :

http://goo.gl/wOzTsc

Öneri ve yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim.

vexrobotics

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.